fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Повик за обуки на невработени лица Finance Think

Објавено

на

Институтот за економско истражување и политики Finance Think, објави
повик за невработени лица, за учество во Обуки чија основна цел е
зголемување на вработливоста и можностите за побрзо наоѓање работа.
Обуките се во рамки на проектот „Унапредување на активното вклучување на
маргинализираните лица исклучени од пазарот на труд“ финансиран од
Европска Унија.

Обуките ќе бидат дводневни и ќе се спроведуваат во пет градови во
земјава Скопје, Охрид, Тетово, Куманово и Велес. Ги покануваме сите
заинтересирани лица да се пријават со пополнување на апликацијатa, за оние кои ќе ги посетуваат обуките патните трошкови ќе им бидат надоместени.
Апликација за пријавување

Досега, интересот на жителите на Гостивар е многу мал, искористете ја можноста што ви ја нуди Finance Think. Пријавете се на обуките за побрзо наоѓање работа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!