Поврзи се со нас

Гостивар

Повреден 22 годишник во фабрика во Гостивар

Објавено

на

Вчера (22 мај) во 12 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавено е дека при извршување работни задачи во фабрика на улица „Мара Угринова“ во Гостивар со повреди се здобил 22-годишниот С.Н. од гостиварска Долна Бањица. Тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување помош.

Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена