fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Повреден албански државјанин во тепачка во Неготино, гостиварско

Објавено

на

Вчеравечер, околу 23 часот и 30 минути, албанскиот државјанин П.Х. во Полициското одделение Галате пријавил тепачка помеѓу 29-годишниот А.Х. и 46-годишниот Ф.П, исто така, албански државјани, а кои престојувале во куќа во Неготино-Полошко.

Во меѓусебната физичка пресметка, Ф.П. бил турнат, паднал и задобил повреди на главата, по што бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, од каде итно е префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, информира полицијата.

Извршен е увид, А.Х. приведен е и задржан во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка и се работи на целосно расчистување на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!