fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Повреден гостиварец откако во него удрил автомобил

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчера (13 април) околу 14 часот и 30 минути на улица „Сретко Крстевски“ во Гостивар, патничко моторно возило „бмв“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 38-годишниот гостиварец В.С. удрило во 83-годишниот В.С.(пешак), исто така, од Гостивар. Пешакот задобил тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!