fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Повреден пешак во несреќа на булеварот „Браќа Ѓиноски“ во Гостивар

Објавено

на

Вчера (8 октомври) околу 12 часот и 50 минути, на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, патничко моторно возило „опел корса“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 46-годишниот гостиварец М.Ќ. удрило во 73-годишниот гостиварец А.Б. кој се движел како пешак, соопшти полицијата.

Повредениот пешак бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош. На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!