Поврзи се со нас

Гостивар

Повреден пожарникар при гасење пожар во Равен

Објавено

на

Вчера (31 јануари) во 20 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавено е дека настанал пожар во куќата на 62-годишниот И.У. во гостиварски Равен.

Опожарен бил горниот дел од објектот, а при преземање мерки за гаснење на пожарот се повредил 43-годишниот пожарникар М.С. од гостиварско Речане, кој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 26 минути

Лишен од слобода гостиварец пријавен за закани и агресија кон поранешната сопруга

Гостиварпред 49 минути

Засилени контроли-Годинава 145 возачи во Гостивар казнети за погрешно паркирање

Вестипред 2 часа

Земјотрес од 4,7 степени ја погоди Албанија, почувствуван и во Македонија

Спортпред 2 часа

Македонија ја пречекува Малта во првиот натпревар од квалификациите за Еуро 2024

Гостиварпред 3 часа

Церемонија во Гостивар, градоначалникот на Тирана Ерион Велиај стана „Почесен граѓанин“

Вестипред 4 часа

Почна Рамазанскиот пост за муслиманските верници

Гостиварпред 16 часа

Почна со реализација планот за санација на кракот Гарска Река – Тресонче

Спортпред 17 часа

Наполи сака 150 милиони евра за трансфер на Осимен

Гостиварпред 18 часа

Гостивар ќе добие нова Национална установа Галерија за музејска дејност

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Популарно изминативе 100 дена