Поврзи се со нас

Гостивар

Повреден работник во фабрика во Гостивар

Вчера околу 13 часот и 20 минути, во Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено дека Н.С.(49) од Гостивар се задобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во фабрика во Гостивар, соопштуваат од полицијата.

Тој бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош. Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!