fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Повреден работник во Гостивар

Објавено

на

Во Полициската станица Гостивар, вчера ( 13 мај ) околу 11 часот и 30 минути, било пријавено дека 33-годишниот гостиварец И.С, извршувајќи редовни обврски во склад за градежни материјали, сопственост на 66-годишен жител од Гостивар, паднал од дрвена скала на бетонска површина, од височина од близу два метри, информираат од полицијата.

Повредениот работник пренесен е во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Извршен е комплетен увид на местото на повредувањето на И.С.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!