Поврзи се со нас

Гостивар

Повредена девојка во несреќа на „Беличица“ во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер (14.4.2023) во 23.10 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на ул.„Беличица“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 23 годишната Л.Ќ. од Гостивар и патничко возило „фолксваген голф“ со гостиварски регистарски ознаки, кое го напуштило местото.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.Ќ. констатирани во Медицински центар Гостивар. По преземени мерки возилото „голф“ било пронајдено и било утврдено дека е сопственост на лицето Б.Ч.(43) од Гостивар. Увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.“, извести МВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена