fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Повредена гостиварка – ја удрил автомобил на улица

Објавено

на

Нова сообраќајна несреќа со повреден пешак на гостиварското подрачје. Според информациите од полицијата, вчера (6 мај) околу 10 часот и 30 минути, на улицата „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, патничко возило  „Сеат ибица“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 66-годишниот Џ.М. од Горна Бањица, удрило во 46-годишната гостиварка Ј.Л.(пешак).

Повредената жена била пренесена во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Во неделата, автомобил удри во татко и 5-годишно дете на патот Гостивар-Градец, при што со повреди заврши таткото.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!