Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Повредена жена во Гостивар, ја удрил автомобил на улица

Гостиварка е тешко повредена во сообраќајна несреча која се случила вчеравечер во Гостивар.

Според информациите од МВР, во 22.30 часот на улица „ЈНА“ , патничко возило „Фолксваген Голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 51 годишниот Љ.С. од Гостивар, удрило во 65 годишната Н.Н. од Гостивар.

Жената се здобила со тешки телесни повреди се здобила и била пренесена во гостиварската општина болница за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Во последниот период на гостиварското подрачје зачестија несреќите со повредени пешаци. Полицијата апелира да се почитуваат правилата и прописите, пешаците да не преминуваат улици било каде, туку на пешачки премини, а возачите да го зголеман вниманието за да се избегнат последици.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!