fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Повредена жена во сообраќајка на патот Анови-Дебар

Објавено

на

Рано утрово околу 4 часот и 30 минути, се случила сообраќајна несреќа на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во непосредна близина на Ростушки мост, која завршила со едно повредено лице.

Како што соопшти СВР,  патничко возило „БМВ“ со охридски регистерски таблици, управувано од 55-годишниот Љ.А. од селото Бајрамовци, Центар Жупа, загубило контрола и удрило во бетонски заштитен sид.  Од удирањето во sидот, 47-годишната сопатничка Д.М. од Скудриње се здобила со тешки телесни повреди  скршеница на десната рака). По укажаната лекарска помош во Здравствениот дом Ростуше и во болницата во Дебар, жената била пренесена во охридската болница „Свети Еразмо“.

Полицијата информира дека е извршен увид и се утврдува причината за несреќата, околностите и другите поединости.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!