Поврзи се со нас

Гостивар

Повредени двајца полицајци во сообраќајка на патот Маврови Анови-Дебар

Во сообраќајка која се случила на први април околу 13 часот на регионалниот пат Маврови анови – Дебар, со повреди завршиле двајца полицајци.

МВР соопшти дека полициски службеник, управувајќи патничко возило „ландровер“, сопственост на МВР, изгубил контрола над возилото и излетал од патот. По незгодата двајцата полициски службеници се пренесени во Медицински центар Гостивар, каде на едниот му се констатирани тешки  телесни повреди, а на другиот телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на Полициска станица Гостивар.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!