fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Повредени гостиварци во судир на три возила

Објавено

на

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне околу 17 часот на автопатот Гостивар-Тетово.

Како што соопшти МВР, во несреќата учествувале: патничко возило „Тојота“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 30 годишниот Т.И. од Гостивар, патничко возило „Мерцедес“ со германски регистарски ознаки, управувано од 21 годишниот Џ.Ј. од Чегране, и „Матиз“ со кумановски регистарски ознаки, управуван од 36 годишниот Р.А. од Куманово.

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на возилото „Тојота“, додека сопатникот Т.М. од истото возило се здобил со телесни повреди. Тие со возило на итна медицинска помош биле пренесени во болницата во Гостивар каде им била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Гостивар.“, информира МВР

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!