Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Повредено 19 годишно момче во сообраќајка во Гостивар

 

Нова сообраќајна несреќа со повредено лице е регистрирана во Гостивар. Се случила вчера на крстосницата на улиците „Браќа Ѓиновски“ и „Никола Парапунов“ . Како што известуваат од Секторот за внатрешни работи во несреќата учествувале патничко возило „поло“ со гостиварски регистерски таблици, управувано од 64-годишен гостиварец и моторцикл „Џонвеј“, исто така, со гостиварски таблици, што без возачка дозвола го управувал 19-годишно момче од Гостивар.

„Во судирот, моторциклистот задобил тешки телесни повреди и со медицинско возило пренесен е во гостиварската болница, а по укажаната помош, итно е префрлен на скопските клиники.Извршен е увид и се утврдува причината за несреќата, околностите и се друго“, соопштува полицијата.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 30 минути

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 47 минути

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 2 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 5 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 6 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 19 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 20 часа

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Гостиварпред 23 часа

Кризниот штаб во Гостивар бара банките и дуќаните каде има гужви да спроведат поголем ред

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!