Поврзи се со нас

Гостивар

Повредено лице во физички напад во Гостивар

Триесет и деветгодишник со повреди здобиени во физички напад синоќа бил пренесен во болницата во Гостивар. Во информациајат на МВР за настанот се вели дека вчеравечер (14 јуни) во 23 часот, по претходна пријава за нарушување на јавниот ред и мир со физички напад, полициски службеници од Полициска станица Гостивар на ул.,,Гоце Делчев“, пред угостителски објект, го нашле повреден А.Н. на возраст од 39 години од гостиварско.

Тој со течки повреди бил пренесен во болницата за укажување на лекарска помош. Известен е Јавен обвинител. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Гостивар и се работи на расчистување на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!