fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Повредено момче од Здуње – Се расправале, па добил куршум во стомакот

Објавено

на

Дваесет и четиригодишно момче од гостиварското село Здуње со сериозни повреди е пренесено на скопските клиники, откако во него било пукано со пиштол.

Според МВР, вчера во 14.30 часот било пријавено дека на локалниот пат за мавровското село  Нистрово на местото викано „Ќумурана“ при случајна средба, а по претходна расправија, 51 годишниот К.У. од Гостивар, со еден испукан куршум  од пиштол го погодил 24 годишниот Е.М. од Здуње во пределот  на стомакот, по што го напуштил местото на настанот. Повредениот бил пренесен во болницата во Гостивар, но поради сериозноста на повредата бил префрлен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.

„По преземени мерки од страна на полициски службеници осомничениот бил затекнат како управува патничко моторно возило „Фиат Панда“ со италијански национални ознаки по што бил запрен, а во возилото бил пронајден еден пиштој марка “ЦЗ“ калибар 7.62 мм, кој го поседувал без дозвола. Од страна на Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Гостивар бил извршен увид. К.У. е приведен и задржан, а се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.“, соопшти МВР.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!