fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Повторно физички напад во Гостивар

Објавено

на

Зачестија случаите на физички напади во Гостивар. Изминатиот период во полициската евиденција беа регистрирани неколку: напад врз работник, напад на улица, напад во објект, итн.

Последниот случај датира од вчеравечер. Полицијата информира дека вчера (2 септември) во 21 часот и 50 минути, С.А. на возраст од 54 години од Гостивар во СВР  Тетово пријавил дека околу 18 часот и 50 минути на улица „Илинденска“ во Гостивар физички бил нападнат од Х.П. на возраст од 47 години од Гостивар, кој во нападот користел и метален предмет.

Се расчистува и документира случајот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!