fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Повторно сообраќајка со бездомно куче на автопатот Гостивар-Тетово

Објавено

на

Нова сообраќајна незгода педизвикана од куче скитник е регистрирана на автопатот Гостивар-Тетово. Според информациите од полицијата,  се случила вчеравечер околу 22 часот и 30 минути, во близина на клучката за Тумчевиште. Патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски регистерски таблици, управувано од 37-годишниот Д.Д. од Маврово удрило во куче, кое неконтролирано се движело по коловозот.

СВР соопшти дека нема повредени лица во возилото, причинета е само материјална штета, а по извршениот увид се расветлуваат сите поединости поврзани со несреќата.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!