fbpx
Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Планинарско – Велосипедски Хепенинг „Да поШАРаме до Пожаране”. 18 Септември 2016

Објавено

на

Во организација и на покана на нашите вредни и домаќини од Месна Заедница-Пожаране во соработка со ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА,Планинарско Друштво Трансверзалец , ВЕЛОЕВРОПА од Скопје и со ПСК Бистра од Гостивар ве водат на Шар планина – да ги откриеме убавините на прекрасните и недопрени убавини во околината на с. Пожаране – недопирливите врвови Голема и Мала Враца со прекрасното Сребрено (Горно Врачанско) Езеро до кои нема обележана патека, најголемата костенова шума во Европа, сокаците по кои ашикувале од љубов Благуно дејче Пожаранче и дејгиди Аце аџамија 😀

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!