Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Поздрав од Гостивар! Разгледници и фотографии од едни други времиња… (прв дел)

Пред појавата на интернетот, сеќавањето на спомените и комуникацијата меѓу луѓето имаа сосема друга димензија и се одвиваа на поинаков начин. Иако, придобивките од технологијата се бројни и денес се чини се` ни е на дофат со само еден клик, сепак, недостасува она посебно и единствено чувство кое може да се доживее само преку на пример, читање на писмо или разгледница простигнати по пошта.

Веруваме дека кај повеќето од вас се јавува носталгија, кога при рака ќе ви се најдат некои стари писма, разгледници, фотографии…

Поздрав од Гостивар!

Продолжува..

Доколку имате стари фотографии или разгледници од Гостивар и регионот, испратете ни на: info@gostivarpress.mk.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!