fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пожар во куќа во Гостивар – пожарникар и уште едно лице пренесени во болница

Објавено

на

Вчера (1 ноември) во 10 часот и 10 минути, во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар во куќа на улица „18 Ноември“ во Гостивар, сопственост на 41-годишниот А.А.. Пожарот бил изгаснат од екипа на гостиварската Територијална противпожарна единица.

При интервенцијата, еден од пожарникарите ја повредил раката, додека на сопственикот на куќата му се слошило. Двајцата се пренесени во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на помош.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!