fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пожар во куќа во Маврово и напад од куче во Битуше

Објавено

на

Ноќеска (19 октомври) околу 2 часот и 50 минути пријавено е дека избувнал пожар во куќата на 55-годишниот Ќ.Ѓ. во Маврови Анови. Пожарот најпрво пламнал околу оџакот и се проширил на вториот кат од куќата. Нема повредени лица, а опожарена била само покуќнината. Пожарот бил целосно локализиран, а увид ќе се врши во текот на денешниот ден.

Завчера (17 октомври) во 19 часот и 45 минути, Л.Т.(70) од Скопје во СВР Тетово пријавила дека во село Битуше била касната од куче-бездомник.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!