fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Пожар во зграда во централното подрачје на Гостивар

Објавено

на

Пожар избувнал утрово во зградата кај Црвениот Крст во Гостивар. Огнот го зафатил влезот од објектот и подрумските простории. Со интервенција на гостиварската Противпожарна единица, било спречено проширување и пожарот бил изгаснат.

Причините дополнително ќе се утврдуваат.

Ова е втор пожар во објект деновиве во Гостивар. Пред неколку дена, изгоре кат и кров на куќа на улицата ЈНА.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!