Поврзи се со нас

Гостивар

Пожари кај Митрови Крсти и Добридол

Објавено

на

 

На поширокото гостиварско подрачје изминатото деноноќие регистрирани се два пожари. Според официјалните информации, едиот се самоизгаснал, а другиот е локализиран.

Регионалниот Центар за управување со кризи Тетово, известуви дека пожарот кој беше активен во текот на вчерашниот ден кај селото Добридол во текот на ноќта се самоизгаснал. Пожарот кај Митрови Крсти е локализиран од страна на вработените во Шар-Гостивар.

Од РЦУК информираат и за пожар над тетовско Боговиње за кој се известени се ТППЕ Тетово, Национален парк Шар-Планина, ДЗС Тетово и градоначалникот на Општина Боговине. Во моментов на терен се екипи од ТППЕ Тетово и Национален парк. Состојбата се следи, наведуваат од центарот.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена