Поврзи се со нас

Гостивар

Пожарникарите вечерва интервенираа во угостителски локал во Гостивар

Во угостителски објект на булеварот „Гоце Делчев“ во Гостивар вечерва избувна пожар. На гаснење на огнот со неколку возила интервенираше Противпожарната единица и гостиварските пожарникари успејаа да го изгаснат пожарот и да спречат проширување на другите околни објекти. Повредени лица, за среќа нема.

Според првичните информации огнот се појавил во кујната, од запалена фритеза, а потоа се проширил на оџакот во просторијата.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 8 минути

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 25 минути

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 1 час

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 4 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 5 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 18 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 20 часа

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Гостиварпред 22 часа

Кризниот штаб во Гостивар бара банките и дуќаните каде има гужви да спроведат поголем ред

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!