fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пожарникарите и полицијата во Гостивар пожртвувани во спасувањето на 15 станари

Објавено

на

Денеска (22 јануари) околу 11 часот, во СВР Тетово пријавен е пожар кој избувнал во стан од зграда во гостиварска Седма зона, сопственост на 40-годишната Џ.Х. од Гостивар. Во пожарот нема повредени лица, а еден од станарите на погорните катови во зградата од чадот почувствувал потешкотии со дишењето и пренесен е во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош, информира СВР Тетово.

Со интервенција на Територијалната противпожарна единица од Гостивар, на која најнепосредно и помогнале и полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар, кои од зградата за кусо време евакуирале петнаесетина лица, пожарот целосно е локализиран.

Увид на местото на пожарот извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!