Поврзи се со нас

Здравје и убавина

Позитивните мисли привлекуваат убави работи во вашиот живот

Објавено

на

 

Човековиот ум е извор на сила за создавање на реалноста. Се проценува дека човекот има од 12 000 до 70 000 мисли во текот на денот. Ако правилно се насочат и искористат секој може да загосподари со својата судбина, односно да го привлече во својот живот, тоа што го посакува.

Анализите од психолошки истражувања говорат дека голем број луѓе погрешно мислат дека се чувствуваат или мислат на одреден начин заради надворешните околности и не се свесни дека всушност силата на нивните мисли е таа која ја создадава конретната околност. Силата на мислите е неограничена, доаѓа одвнатре, жива е и преполна со енергија. Секогаш кога се создава одредена мисла, таа емитува специфична енергија која одговара на фрекфенцијата или вибрацијата. Основата на законот за привлечност е дека сличната енергија ја привлекува сличната. Можете да ги привлечете оние работи кои се во скалд со вашата доминантна фрекфенција, која ја одредува вашиот ментален став, вообичаените мисли и убедувања. Поедноставно кажано, ако имате позитивни мисли, си создавате пат да ви се случуваат убави работи во животот.
Можеби звучи неверојатно, но стручњаците дошле до заклучок дека за да може да ги промените околностите и да го привлечете оно што го сакате, мора да научите да го програмирате и репрограмирате вашиот потсвесен ум.

Имајте почесто насмевка на вашето лице, вежбајте самодоверба, дружете се повеќе со весели личности, заборавете на непотребните грижи. И што ако е понеделник, мислете позитивно!

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 12 часа

МОН: Наменските платежни картички за субвенциониран студентски оброк може да се подигнуваат и во сабота

Гостиварпред 12 часа

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар со активност по повод Светскиот ден на срцето

Македонијапред 14 часа

Ангелов: На територијата на НП „Маврово“ има 160 до 180 мечки, а според одредени норми треба да се 70

Гостиварпред 16 часа

Жени претприемачки од Гостивар се едуцираа за креирање бизнис идеи и иновации

Гостиварпред 17 часа

48 годишник задржан во ПС Гостивар поради напад врз партнерката

Македонијапред 18 часа

Од денеска укината делумната забрана за движење во шуми

Гостиварпред 19 часа

Жител на Врапчиште пријавил соселанец за напад со остар предмет

Гостиварпред 20 часа

Во Општина Гостивар 69 нови вработувања во 2024-та година, Советот го усвои планот

Спортпред 21 час

Заврши Светското шаховско првенство во Струга, петто место за „Македонија Алкалоид“

Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 1 недела

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 1 недела

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 3 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена