Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 23/03/2019 | 12:33

Познат идентитетот на удавеното момче во Вардар во Гостивар

Утврден е идентитетот на младиот гостиварец чие безживотно тело утрово околу 10 часот, беше извлечено од водите на Вардар, меѓу селата Форино и Чегране.

Според информациите од СВР Тетово, се работи за Ј.М. на возраст од 20 години. Полицијата информира дека откако неговото тело било извлечено од реката, лекар ја констатирал смртта, а првично не биле констатирани траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото е предадено на обдукција.

Напишете коментар