Поврзи се со нас

Спорт

Познати паровите за четвртфиналето во Лигата на шампионите

Објавено

на

Во седиштето на УЕФА во Нион попладнево се одржа ждрепката за паровите во четвртфиналната фаза во најсилното фудбалско натпреварување во Европа, Лигата на шампионите.

Ждребот донесе исклучително возбудливи четвртфинални дуели, а ги спои Манчестер Сити и Баерн Минхен, Реал Мадрид и Челзи, Интер и Бенфика, како и Милан и Наполи.

Во полуфиналето победникот од мечот Реал Мадрид – Челзи ќе игра против победникот од дуелот Манчестер Сити – Баерн Минхен.

Другото полуфинале ќе го сочинуваат победникот од дуелот Милан – Наполи со победникот од дуелот Интер – Бефика.

Првите четвртфинални натпревари во Лигата на шампиони се на програмата на 11 и 12 април, а реваншите на 18 и 19 април.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена