Поврзи се со нас

Спорт

Познати сите учесници фудбалската ЛШ, денес е ждрепката за групната фаза

Објавено

на

Белгиски Антверпен, дански Копенхаген и холандски ПСВ се последните патници во групната фаза од фудбалската Лига на шампиони, откако синоќа се одиграа завршните три плејоф реванш натпревари.

Антверпен триумфираше со 2-2 на гостувањето во Атина и со вкупни 3-1 го елиминираше АЕК, а Копенхаген ја задржа предноста од 1-0 од првиот натпревар во Полска, откако на домашен терен одигра 1-1 против Раков. Предноста на домашниот терен ја искористи ПСВ, кој по ремито 2-2 пред една недела во Шкотска, триумфираше над Глазгов Ренџерс со 5-1.

Пласман во групната фаза во елитното европско клупско натпреварување преку плејофот во вторникот обезбедија Брага, Галатасарај и Јанг Бојс. Денес на церемонијата во Монте Карло од 18:00 часот ќе бидат извлечени групите за Лигата на шампионите.

Преостанатите 26 екипи кои ќе се најдат во денешната жрепка во Нион за составот на групите се Арсенал, Манчестер јунајтед, Манчестер сити, Њукасл, Атлетико Мадрид, Барселона, Реал Мадрид, Реал Сосиедад, Севиља, Баерн, Борусија Дортмунд, Лајпциг, Унион Берлин, Интер, Лацио, Милан, Наполи, Ленс, ПСЖ, Бенфика, Порто, Феенорд, Салцбург, Селтик, Црвена ѕвезда и Шахтјор Доњецк.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 4 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена