Поврзи се со нас

Македонија

Пратеничката Биљали Зендели во работна посета на Вашингтон

Објавено

на

Пратеничката Арта Биљали Зендели престојува во Вашингтон, каде ќе учествува на Молитвениот појадок, информираат од Собранието. Во рамки на работната посета на Вашингтон која ќе трае до 3 февруари, таа ќе се обрати и на форумот „Како да се воспостави противтежа на руската агресија во Украина и малигното влијание на Кина во Европа“, во организација на конгресмените Раберт Адерхолт и Пит Сешнс, а што се одржува во Капитол Хил.

– Пратеничката Биљали Зендели, ќе биде панелист и на дебатата „Како да се спречи руското и кинеското влијание на Западен Балкан“, во организација на Трансатланската мрежа на лидери, соопштуваат од Парламентот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена