Поврзи се со нас

Гостивар

Пратеничката Стојаноска отвори локална канцеларија, но просториите се без струја

Објавено

на

Пратеничката на ВМРО ДПМНЕ од Гостивар, Дафина Стојаноска денес официјално отвори канцеларија за комуникација и средби со граѓаните. Сепак, функционирањето ќе биде тешко, затоа што просторијата како и останатите во објектот предвидени за пратеници нема електрична енергија.

„Официјално означуваме почеток на локалната пратеничка канцеларија на ВМРО ДПМНЕ во Гостивар, во овој сегашен мандат. Им порачувам на сите мои сограѓани дека оваа канцеларија ќе биде отворена секој работен ден, по 5 часа. Ова е канцеларија на граѓаните, каде може да дојдат да се пожалат, пофалат, да прашаат и сето тоа што со нив ќе го разговарам ќе се обидам да го пренесам во Собранието и да побарам помош и одговор за секое нивно прашање. Би сакала да апелирам до локалната самоуправа да се изнајде решение за еден проблем што го има делот за пратенички канцеларии и на останатите колеги пратеници. Тоа е дека овие канцеларии се без струја. Се надевам дека ќе ни излезе во пресрет локалната самоуправа, затоа што знаете без струја има секако проблем за добро функционирање. Минатиот мандат беше навистина тешко за функционирање, и лете и зиме, особено на зима, тешко и да не речам неизводливо“, изјави Стојаноска.

Координацијата во пратеничката канцеларија, која се наоѓа до општинската зграда и подрачните министерски одделенија, ќе ја води асистент. Средба со граѓаните, Стојаноска ќе одржува еднаш или два пати неделно, зависно работните обврски во Собранието.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Занимливостипред 6 минути

Кога биле откриени витамините и како ги добиле називите Ц, Д, Б…

Гостиварпред 2 часа

Работната недела почнува со стабилно време, ќе заврши со дожд и снег

Гостиварпред 14 часа

„Ме удри со возило, ми ја прегази ногата и ме нападна“, пријавил гостиварец во полиција

Гостиварпред 17 часа

Гостивар: Користете зимска опрема, полицијата ги советуваше возачите

Спортпред 20 часа

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Занимливостипред 22 часа

Со 103 отчукувања во минута, слушањето на новата песна на Тејлор Свифт може да помогне за спасување живот

Македонијапред 23 часа

Партиски реакции по најавата Џафери да биде премиер на техничката Влада

Рецептипред 24 часа

Брз и многу едноставен десерт – парчиња јаболка завиткани во лиснато тесто

Спортпред 2 дена

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 3 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 2 недели

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 4 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 2 недели

Семејна драма во гостиварско: Родителите се расправале, па синот го повредил таткото со нож

Гостиварпред 3 недели

Заврши доказната постапка за „Ласкарци“

Спортпред 2 дена

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 5 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 6 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена