Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Празниците се блиску – „ПЕЛАГОНИЈА ПРЕСТИЖ“ со празнична понуда за купување стан

Објавено

на

Пред нас е празничен период кој е време на среќа, заедништво и традиции, што го зголемува духот на сплотување во семејството и желби за нови радости. По повод најголемите верски празници Велигден и Рамазан Бајрам, од Пелагонија АД Гостивар подготвија специјална празнична понуда за купување нов дом во станбено-деловниот објект „Пелагонија Престиж“ во Гостивар, со искрена надеж дополнително да ги разубави празничните денови.

„Со купување на стан за време на промотивниот период кој трае од 10 до 22 Април 2023 година, добивате можност да уживате во луксузен стан со современ дизајн и безбедносни мерки, како и да профитирате од празничната понуда на која има празничен попуст на секој м2. Нашите тимови за продажба и консултации се на располагање да ви помогнат да го изберете најдобриот стан за вашите потреби“, порачуваат од Пелагонија АД Гостивар.

Не губете време, контактирајте го нашиот тим за продажба на телефонскиот број 075 470 008 и закажете средба за да започнете со купувањето на вашиот нов дом во „Пелагонија Престиж“ во Гостивар.

Пелагонија Престиж е современ и комплексен станбено-деловен објект со катност (подрум-приземје-6 ката-поткровје со галерија), кој содржи 113 станови.

  • Во подрумот со 3375 м2 површина има 99 паркинг места.
  • Во приземјето на 2000 м2 деловен простор со висина од 4.6м и можност за додатна галерија на 50% од површината. На останатите 1375 м2 површина се предвидени уште 23 паркинг места, приодна патека за влезови  и шеталиште.
  • Деловниот простор може да се дели по потреба и барања од купувачите.
  • На секој кат 1-6 има по 15 стана или вкупно 90 стана со површина од 60 – 163 м2.
  • Поткровјето се дуплекс станови со галерија, 23 стана со површина од 100 – 225 м2.

Се наоѓа во централното градско подрачје на Гостивар, на самиот кеј на реката Вардар, на ул. Новопроектирана бб, односно на агол со Булеварот „Бранко Станоевиќ“ со ориентација кон Кејот на Вардар и булеварот.

„Пелагонија Престиж“ нуди вкупно 90 стана со површина од 60 – 163 м2 распоредени на 6 ката. Детален преглед на плановите и распоредот на становите во „Пелагонија Престиж“ може да ги погледнете ТУКА.

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена