Поврзи се со нас

Македонија

Празник-Среда неработен ден за сите граѓани

Објавено

на

Наредната седмица следува државен празник, што значи слободен ден од работа за сите граѓани. Согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 24 мај 2023 година (среда) „Свети Кирил и Методиј“, Денот на сесловенските просветители е неработен за сите граѓани.

Претходниот ден, 23-ти мај како Национален ден на Власите е неработен за припадниците на влашката заедница.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена