fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Преброени над 90% од гласовите: Пендаровски 52%, Силјановска Давкова 44%

Објавено

на

Државната изборна комисија до сега обработи 93% од избирачките места и резултатот  следен:

За Стево Пендаровски гласале 395.416 избирачи, што е 52,24%, додека за Гордана Силјановска Давкова својот глас го дале 334.508 гласачи или 44,19%.

Изброени се 27.037 неважечки ливчиња.

Од штабот на Пендаровски веќе прогласија победа и слават.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!