Поврзи се со нас

Вести

Преброени комплет гласовите во општина Гостивар – кој е резултатот?

Околу 23 часот, Државната изборна комисија ги објави првичните резултати од референдумското гласање во Гостивар. Како што наведува ДИК, процесуирани се сите избирачки места на територијата на општина Гостивар. Резултатот е следен:

Гласале вкупно 26.138 граѓани, што е 33,05% од вкупното гласачко тело.

„ЗА“ гласале 25.143, или 96,19%

„ПРОТИВ“ гласале 521, или 1,99%

Неважечки ливчиња 474.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!