fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пред нас е сончева работна недела

Објавено

на

После облачното, тмурно и врнежливо време изминативе денови, во работната недела која е пред нас, ќе не‘ огрее сонце.

Денеска е понеделник, 26 април, 116-иот ден во годината, до крајот на оваа година остануваат 249 денови. Времето денес ќе биде сончево и тивко, температурите ќе се движат помеѓу 8 и 20 степени.

Исти временски прилики не‘ очекуваат преку целата работна недела, можни се кратки наоблачувања во вторник и четврток, но температурите ќе бидат во пораст. Кон крајот на неделата, во петок се очекува максималните температури да се искачат до 30-тиот степен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!