Поврзи се со нас

Гостивар

Предновогодишна атмосфера на плоштадот во Гостивар

Објавено

на

Градскиот плоштад во Гостивар од вчеравечер е во празнично новогодишно руво. Општината реши парите во буџетот предвидени за украсување да ги пренамени за Центарот за аутизам и да не набавува нови реквизити за китење, но сепак и да не ги остави граѓаните, а особено децата без новогодишна атмосфера, па централното градско јадро го претвори во празнично катче. Поставена е елка, бројки со годината која ја очекуваме 2022 и слично. Од пред неколку дена на плоштадот се монтираа и куќички со новогодишни тезги…

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Гостиварпред 4 недели

Баба Нада со 90 години е најстар жител на Зубовце, денес пречека добри гости во домот

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Atmosferë festive në sheshin në Gostivar

Објавено

на

Sheshi i qytetit në Gostivar që nga mbrëmë është veshur me veshje festive të Vitit të Ri. Komuna vendosi që paratë në buxhetin e parashikuar për dekorim t’ia ridrejtojë Qendrës së Autizmit dhe të mos blehen dekorime të reja, por gjithsesi të mos i lërë qytetarët, veçanërisht fëmijët, pa atmosferë të Vitit të Ri, ndaj e ktheu qendrën e qytetit në një kënd festiv. Është vendosur një pemë e Krishtlindjeve, numrat me vitin 2022 që presim dhe të ngjashme. Pak ditë më parë në shesh u vendosën edhe shtëpiza me tezga të Vitit të Ri …

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена