Поврзи се со нас

Гостивар

Предновогодишна дружба на Општина Гостивар и децата со посебни потреби:Насмевки, музика, пакетчиња…

Објавено

на

Во пресрет на Новата година, Општина Гостивар денес организираше дружење и свечен ручек за децата кои го посетуваат Дневниот центар за деца со посебни потреби, двете специјални паралелки од основните училишта „Исмаил Ќемали“ и „Мустафа Кемал Ататурк“, како и децата од Здружението „Заедно можеме“. Настанот се одржа во средношколскиот интернат.
„Традиционално секоја година организираме ваков свечен ручек со децата и нивните родители, да внесеме радост и позитивно расположение, да се дружиме и забавуваме заедно“, рече градоначалникот Арбен Таравари.
Музичкиот дел од свеченоста беше препуштен на пејачите Бетиме Јакупи и Фадби Иљази, а дечињата имаа можност да се забавуваат и со маскотите на омилените ликови од цртаните филмови.
Како што е редот, по повод Новата година им беа поделени новогодишни пакетчиња.
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Здравје и убавинапред 3 часа

Летно-зимско време…Кои се последиците од поместувањето на часовникот

Гостиварпред 5 часа

Кривична за измама против гостиварец, наплатил 1.800 евра да направи кујна ама не ја испорачал

Македонијапред 8 часа

Годинава ќе има дополнително олеснување на државната матура

Македонијапред 8 часа

Доделени годишните новинарски награди на Здружението на новинари на Македонија

Гостиварпред 10 часа

На Светскиот ден на театарот Гостиварски театар започна подготовка на нова претстава, комедија за бракот

Македонијапред 11 часа

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Гостиварпред 12 часа

Усмртена мечка на патот Тетово-Скопје, возачот повреден

Гостиварпред 13 часа

Неделна акција на полицијата за брзо возење-49 казни во Гостивар, 99 во Тетово

Вестипред 15 часа

Ќе ставам крај на војната во Украина за 24 часа, вети Трамп

Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена