Поврзи се со нас

Гостивар

Предновогодишни акции на гостиварскиот Црвен Крст

Објавено

на

Општинската организација на Црвен Крст Гостивар периодов спроведува акции во пресрет на новогодишните празнувања. Во рамки на проектот ,,Подобрување на социјализацијата на млади и деца со посебни потреби,, кој се имплементира во Дневниот центар, а кој е поддржан од страна на Комерцијална банка, од средствата наменети за проектот, Црвениот Крст набави 14 пакети со прехрамбени и 14 пакети со хигиенски артикли, како и 14 новогодишни пакетчиња кои волонтерите ги дистрибуираа до домовите на децата од Дневниот Центар Гостивар.

Денвиве, исто така беа диструбуирани донирани маски, за ученици кои следат настава со физичко присуство. Волонтерите дистрибуира над 650 маски за ученици во четири основни училишта во Општина Гостивар, и тоа ОУ „Исмаил Ќемали“, ОУ „Гоце Делчев“, ОУ „Единство“ и ОУ „Мустафа Кемал Ататурк“.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена