Поврзи се со нас

Гостивар

Прекин на струјата во делови од Гостивар утре

Објавено

на

ЕВН информира дека екипи на Електродистрибуција утре (24 март) ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локации во Гостивар, поради што без снабдување со струја ќе останат корисниците:

Од 9.15 до 13 часот, ул.Сретко Крстевски и ул.Седек Костовски ( делот кај семафорите и бензинската пумпа ОКТА), дел од ул.Илинденска ( кон Монтенегро), ул.Браќа Блажески ( на раскрсницата со ул.Седек Костовски), ул.Седек Костовски (покрај Нептун)

Од 9 до 11 часот дел од ул.И.А.Смок (покрај р.Вардар)

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена