Поврзи се со нас

Гостивар

Прекини на струјата во делови од Гостивар денес (15 декември)

Објавено

на

ЕВН информира за прекини на електричната енергија на подрачје на Гостивар за денес (15 декември).

Од 9 до 14 часот струја ќе нема: дел од ул.Илинденска- област кај Бензинска Пумпа Макпетрол, дел од 7ма зона област кај ТС 110/20/10 Гостивар, дел од ул.Сретко Крстески- област кај техничко училиште

Од 9 до 15 часот: село Градец покрај автопат, два краткотрајни прекини од 30 мин на цела индустриска зона покрај автопат ГВ-ТЕ

Од 9 до 15 часот краткотрајни прекини на ул.Ново Маало, дел од ул.ЈНА, ул.Бошко Цветкоски

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена