Поврзи се со нас

Гостивар

Прекини на струјата во Гостивар утре (3 април)

Објавено

на

На листата на планирани исклучувања на електричната енргија на ЕВН за утре (3 април) се следните локации во Гостивар:

Од 8.30 до 11 часот селата Здуње, Лешница, Равен, Мердита, Долна Бањица, Горна Бањица, Сушица, како и населбите Грудајца и Фазанерија. Во населбата Млаки прекинот ќе трае до 14.30 ч.

Од 9 до 15 часот дел од ул.„Кочо Зози“, дел од ул.„Никола Парапунов“(област кај кулата), дел од ул.„Гоце Делчев“ (област кај кулата)

Како што известуваат од компанијата прекините се заради изведување на инвестициони зафати на мрежата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена