Поврзи се со нас

Технологија

Претставен новиот камион КамАЗ-54901

На изложбата „Комтранс-2017“е претставен новиот КамАЗ-54901. Што се крие во неговата кабина?

Главните достигнувања на новото возило се подобрената ергономија, современите агрегати, футуристичкиот дизајн. Кабината К5 заслужува посебно внимание, пренесуваат медиумите. Од подот до плафонот има 1,98 м, во ширина 2,27 м. Направено е сѐ што е можно за покомотно возење. Покрај удобниот панел, има две места за спиење, сензорски екран од 20 инчи.

Машината има мотор Р6 од нов тип, шасија од лесен и поиздржлив челик и поголем капацитет на резервоарот (еден од 700 литри или два резервоара од 1200 литри).

Извор: rbth.com

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!