fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Превезуваат патници без лиценци, контроли во јавниот превоз во Гостивар

Објавено

на

Вчера (13 октомври) од 10 до 13 часот, на регионалниот пат Гостивар-Чегране, во село Чајле, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за безбедност на патниот сообраќај Гостивар спровеле засилени сообраќајни контроли на возила кои вршат јавен превоз без потребните лиценци.

Во овие активности, реализирани во координација со Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар, откриени и законски санкционирани се 3 возила (комбиња), против чии сопственици ќе бидат изготвени соодветни поднесоци, согласно член 284 А од Кривичниот законик.

Вакви активности на 3-ти и 9-ти овој месец беа спроведени на регионалниот пат Гостивар-Гредец и на гостиварските улици „Беличица“ и „Балиндолска“, при што беа санкционирани вкупно 11 возила без лиценци, од кои 6 биле патнички, а 5 комбиња.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!