Поврзи се со нас

Гостивар

Превезувал патници со комбе без лиценца, гостиварската полиција му поднесе пријава

Објавено

на

МВР информира дека Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Х.Р. 47 годишен, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело ,,вршење на јавен превоз без поседување лиценца“.

„На 22.09.2022 околу 06.45 часот на ул.„Браќа Ѓиноски“, полициски службеници при контрола на комбе „форд транзит“, управувано од пријавениот, било констатирано дека врши јавен превоз на патници без лиценца.“, соопшти МВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена