fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Превој Стража: На возач на автобус му се слошило и починал

Објавено

на

На магистралниот пат Кичево-Гостивар, на превојот„Стража“, починал 37-годишниот Г.Д. од Скопје, возач на автобус „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици. Случајот бил пријавен вчерaечер (7 мај) околу 22 часот и 15 минути, во Полициската станица Гостивар.

Откако со автобусот запрел  за пауза на „Стража“, на возачот наеднаш му се слошило и паднал во безсознание, така што лекарите од гостиварската Брза помош, кои во меѓувреме биле повикани, констатирале негова смрт, извести полицијата.

Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Гостивар извршиле комплетен увид, а по наредба на јавниот обвинител безживотното тело на починатиот му било предадено на семејството.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!