Поврзи се со нас

Гостивар

Презентација во Општина Гостивар на предлог-буџетот за 2023-та

Објавено

на

Гостиварската локална самоуправа денес (22 декември) ќе одржи настан на кој ќе биде презентиран предлог-буџетот на општината за следната година. Целта е граѓаните да добијат можност да дадат свои предлози и мислења за конечната верзија на општинската каса за 2023-та година.

Буџетот ќе го презентираат градоначалникот Арбен Таравари и  раководителот на Одделението за буџет и контрола, Имер Мемеди.

Настанот ќе се одржи во салата на Советот на Општина Гостивар со почеток во 16:00 часот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена