fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

При претрес во дом во гостиварско Чегране пронајдена дрога

Објавено

на

Денес (22 октомври) полициски службеници на СВР Тетово извршиле претрес во дом и помошни простории кај А.Б. на возраст од 32 години од гостиварско Чегране и при тоа била пронајдена прашкаста материја, дигитална вага и нож, соопшти полицијата.

Лишени од слобода се две лица, А.Б. и З.Б. кои се задржани во ПС Гостивар за натамошна постапка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!